حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

1396-11-21
پرینت

کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)

کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)

کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)

:
دبیر سومین کنگره ملی شعر عفاف و حجاب می‌گوید وجود برخی خلأها در حوزه شعر کودک و نوجوان موجب شده این عرصه در این دوره کنگره مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

به گزارش حجاب یار،حمیدرضا برقعی، دبیر سومین کنگره ملی شعر عفاف و حجاب «مستور» درباره روند برپایی این دوره از کنگره به هنرآنلاین گفت: سومین کنگره همچون دورههای گذشته با هدف تبیین فرهنگ عفاف و حجاب با زبان شعر برگزار میشود. البته امتیاز ویژه این دوره، نگاه به اشعار با نگاهی خاص در زمینه عفاف اجتماعی بوده که البته به دلیل وجود برخی خلأها در حوزه شعر کودک و نوجوان، این عرصه در این دوره از کنگره مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

برقعی ادامه داد: خوشبختانه در این دوره، شاهد استقبال درخوری از سوی هنرمندان و شعرای سراسر کشور بودیم و مشارکت و حضور شاعران در عرصه شعر عفاف و حجاب بسیار پررنگ بوده است. دبیر سومین کنگره ملی شعر عفاف و حجاب از تمدید مهلت ارسال آثار تا ۲۵ بهمن ۹۶ خبر داد و گفت: قرار است اختتامیه این رویداد پس از پایان کار هفتمین جشنواره بینالمللی مد و لباس فجر و همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شود. برقعی با تأکید بر این که در دوره سوم کنگره ملی شعر عفاف و حجاب، اشعار در همه قالبهای کلاسیک و نو، ترانه و سرود، شعر کوتاه و… پذیرفتنی است و بخش ویژه به شعر کودک و نوجوان اختصاص دارد، عنوان کرد: تأکید رهبر معظم انقلاب در پرداختن به سرود و نواهای انقلابی باعث شد این بخش را در کنگره بگنجانیم و در دوره دوم هم توجه ویژهای به این موضوع داشتهایم.

سومین کنگره ملی شعر عفاف و حجاب، اسفند ۹۶ و با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان میدهد.

 

منبع: جام جم

مطالب اخیر :

خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند تقدیر امام جمعه کرمانشاه از خانم‌گل محجبه فوتسال آسیا مجری خوش حجاب تلویزیون درکنار دو دخترش +عکس نهاد اسلامی در مالزی خواستار احترام به «حق حجاب زنان» در محل کار شد حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه بحث برانگیز شد بازگشت به عفاف و پوشش، آخرین دستاورد فمینیسم همایش کتاب سال بانوان ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)