حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

آیت‌الله اراکی: بی‌حجابی مثل توهین به پرچم است

آیت‌الله اراکی: بی‌حجابی مثل توهین به پرچم است

آیت‌الله اراکی: بی‌حجابی مثل توهین به پرچم است

:
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اگر کسی در جامعه اعلام بی‌حجابی کند نه تنها به اسلام بلکه به هویّت ملی اهانت کرده است مثل توهین به پرچم است چون پرچم هویت ملی است حجاب هم نماد و هویت ملی است.

به گزارش حجاب یار،آیت‌الله محسن اراکی در درس اخلاق با اشاره به گرامیداشت دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه بین رفتار فردی و جمعی فرق است و هر رفتاری که در خیابان و مجامع عمومی سر بزند حق همه مردم است، اظهار کرد: اگر در خیابانی از فردی رفتار خلافی سر بزند که هنجارشکن باشد، این رفتار خلاف فراتر از خلاف شرع بلکه از بین بردن حق عمومی است، کسی که انصاف داشته باشد تعقلی کند کافی است این مسئله را قبول کند خیابان جای رفتار و حضور اجتماعی است حتی در ماشین نیز این گونه است.

وی بیان کرد: بین چاردیواری و خیابان و ماشین فرق است. خیابان، حریم خصوصی نیست. من از بعضی که ادعای حقوق مداری می‌کنند، تعجب می‌کنم، این اولیات حقوق را آشنا نیستند. خیابان ملک شخصی نیست که بعضی چنین حرف‌هایی می‌زنند، اگر شخصی رفتاری در خیابان انجام دهد این مخالفت با شرع بلکه مخالفت با حقوق عمومی مردم است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امروزه در شرایطی قرار داریم که بی‌حجابی بر ما تحمیل شده است والا حجاب سنت جامعه بوده است، مادران و نسل ما حجاب داشتند، چه کسی بی‌حجابی را به جامعه وارد و با سرنیزه بر زنان تحمیل کرد؛ امروز تحمیل بی‌حجابی ظلم و اهانت به ملت و هویت ایرانی است.

وی عنوان کرد: اگر کسی در جامعه اعلام بی‌حجابی کند نه تنها به اسلام بلکه به هویت ملی اهانت کرده است مثل توهین به پرچم است چون پرچم هویت ملی است حجاب هم نماد و هویت ملی است.

اراکی خطاب به کسانی که ادعای ملی‌گرایی می‌کنند، اظهار داشت: اگر شما انسان ملی‌گرا هستید و هویت برای شما ارزش دارد، به هویت ملی و جامعه احترام بگذارید، نماد هویت ملی را مورد هجمه قرار ندهید؛ نظام، به جامعه هویت و عزت داد؛ اگر کسی به اسلام معتقد نباشد ولی مقداری با وجدان باشد وظیفه‌اش این است از نظام و انقلاب حمایت کند چون نظام و انقلاب به ما هویت، ارزش و جایگاه داده است.

وی با بیان اینکه رهبران فعلی امریکا، ملت امریکا را تحقیر می‌کنند و ارزش‌های ملی آمریکایی‌ها را تحقیر می‌کنند و زیر پای می‌گذارند تأکید کرد: در دنیا مطرح می‌شود که رئیس دولت امریکا کسی است که از لحاظ انحراف جنسی بدترین منحرف جنسی و از نظر بی‌ادبی اخلاقی، بدترین بی‌ادب در میان رؤسای جمهوری است که شناختیم و از لحاظ رفتارهای شخصی انسان ناهنجاری است.

عضو خبرگان رهبری تأکید کرد: این چه کسی است که می‌تواند نماینده یک ملت باشد، مردم دنیا می‌گویند مردم امریکا دارای این‌چنین نماینده در جایگاه ریاست جمهوری هستند؛ این تحقیر به ملت امریکا است این تحقیر ملت ایران نیست.

وی گفت: هر چه قدر ترامپ و گروهای او از این گونه سخنان و تحقیرها انجام دهند، در حقیقت تحقیر ملت خودشان است ولی در عوض موجب می‌شود ارزش و جایگاه ملت ایران در جهان افزایش بیابد. بنابراین باید شاکر نعمت انقلاب و ولایت فقیه باشیم.

 منبع: پارسینه

مطالب اخیر :

خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند تقدیر امام جمعه کرمانشاه از خانم‌گل محجبه فوتسال آسیا مجری خوش حجاب تلویزیون درکنار دو دخترش +عکس نهاد اسلامی در مالزی خواستار احترام به «حق حجاب زنان» در محل کار شد حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه بحث برانگیز شد بازگشت به عفاف و پوشش، آخرین دستاورد فمینیسم همایش کتاب سال بانوان ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)