حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

رکود حجاب؛ نادیده گرفتن فرهنگ غنی اسلامی است

رکود حجاب؛ نادیده گرفتن فرهنگ غنی اسلامی است

رکود حجاب؛ نادیده گرفتن فرهنگ غنی اسلامی است

:
آیت‌الله مکارم شیرازی بر ضرورت توجه جدی به مسأله حجاب در دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: در مقابل کسانی که می‌گویند دوران حجاب گذشته نباید حالت انفعالی گرفت.

به گزارش باحجاب ، حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی گفت: مسلمانان در علوم و فنون مختلف سرآمد بودند و بزرگترین اساتید را به جهان معرفی می‌کردند.

 
وی با بیان این‌که امروز دانشگاه از غرب به شرق آمده است، ابراز کرد: دانشگاه با صبغه غربی وارد ایران شده است.
 
این مرجع تقلید بر ضرورت جداسازی علوم از فرهنگ غربی تأکید کرد و اظهار داشت: ما باید علوم مختلف را از دیگر کشورها بگیریم اما فرهنگ غربی که آمیخته با علوم آنها است را کنار بگذاریم.
 
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تأکید بر این که علم و دانش مقید به وطن خاصی نیست، افزود: مؤمن به دنبال علم است و هرکجا که آنرا پیدا کند از آن استفاده می‌کند.
 
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی بر ضرورت اسلامی سازی دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: پس از انقلاب در این مورد کارهایی انجام شده اما کافی نیست.
 
وی ادامه داد: تعامل اساتید حوزه و دانشگاه به اسلامی سازی دانشگاه‌ها کمک می‌کند و در سایه این تعامل می‌توان علوم غربی را به اسلامی تبدیل کرد.
 
این مرجع تقلید با اشاره به برخی از نا امیدی‌ها در میان دانشجویان، ابراز کرد: باید دانشجویان را با این مسأله که اسلام مهد علم بوده و علم از طریق مسلمانان به اروپا منتقل شده، توجه داد.
 
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه با بیان این‌که استقلال سیاسی تابع استقلال اقتصادی و استقلال اقتصادی تابع استقلال فرهنگی است، اظهار کرد: دین تنها برای نجات در آخرت نیست و با دین می‌توان دنیا را ساخت.
 
وی ادامه داد: اگر فرهنگ اسلامی بر دانشگاه که سرچشمه مدیریت کلان در کشور است حاکم نشود استقلال فکری خود را از دست می‌دهد و به دنبال آن سایر استقلال‌ها نیز از دست می‌رود.
 
این مرجع تقلید با بیان این‌که حوزه و دانشگاه محصولات امروز و آینده کشور را تأمین می‌کنند، گفت: باید کسانی در این دو حوزه تربیت شوند که لیاقت اداره کشور را داشته باشند.
 
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه بر ضرورت توجه جدی به مسأله حجاب در دانشگاه‌ها تأکید کرد و اظهار داشت: در مقابل کسانی که می‌گویند دوران حجاب گذشته نباید حالت انفعالی گرفت؛ برخی فکر می‌کنند هرچه از اروپا بیاید حق است در حالی که فرهنگ غنی اسلامی و اهل بیت(ع) حق است.
 
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر این که ایران اسلامی به برکت اسلام و انقلاب به قدرت رسیده است، افزود: امروز ایران اسلامی به جایی رسیده که رییس جمهور آمریکا بزرگترین دغدغه فکری خود را موضوع ایران می‌داند.
 
منبع: رسا

مطالب اخیر :

خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند تقدیر امام جمعه کرمانشاه از خانم‌گل محجبه فوتسال آسیا مجری خوش حجاب تلویزیون درکنار دو دخترش +عکس نهاد اسلامی در مالزی خواستار احترام به «حق حجاب زنان» در محل کار شد حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه بحث برانگیز شد بازگشت به عفاف و پوشش، آخرین دستاورد فمینیسم همایش کتاب سال بانوان ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)