حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

لزوم اهتمام سازمان ها در زمينه فضا سازي محيطي عفاف و حجاب

لزوم اهتمام سازمان ها در زمينه فضا سازي محيطي عفاف و حجاب

لزوم اهتمام سازمان ها در زمينه فضا سازي محيطي عفاف و حجاب

:
نيروي انتظامي به عنوان يکي از اين نهادهاي متولي حفظ و ارتقاء عفاف و حجاب در جامعه است که مطابق مصوبه ۴۲۷ شوراي عالي انقلاب فرهنگي براي انجام ماموريت خود در اين راستا توانسته با استفاده از روش هاي ” سلبي ” و “ايجابي ” اقدامات موثري را انجام دهد .

به گزارش حجاب یار ، سرهنگ ” خسروي ” در مراسم اختتاميه نشست هاي تخصصي عفاف و حجاب در غرب تهران با بیان اینکه در نظام جمهوري اسلامي ايران عفاف و حجاب به عنوان يک هنجار فرهنگي شناخته شده است ،گفت : فضا سازي محيطي در خصوص عفاف و حجاب در سطح شهر ها کم رنگ است و مي طلبد سازمان هاي متولي اين امر توجه بيشتري به اين موضوع داشته باشند .

وی افزود:  کليه سازمان ها و نهاد هاي دخيل در امر فرهنگ ،آموزش و انضباط بخشي در حوزه اجتماعي موظفند تا با بهره گيري از ساز و کار هاي مختلف و اقدامات پيشگيرانه و مداخله اي، نه تنها مانع از نقض اين هنجار توسط تعدادي افراد انگشت شمار شوند بلکه در نشر و اشاعه اين فرهنگ کوشش کنند .

خسروی اظهار داشت : نيروي انتظامي به عنوان يکي از اين نهادهاي متولي حفظ و ارتقاء عفاف و حجاب در جامعه است که مطابق مصوبه ۴۲۷ شوراي عالي انقلاب فرهنگي براي انجام ماموريت خود در اين راستا توانسته با استفاده از روش هاي ” سلبي ” و “ايجابي ” اقدامات موثري را انجام دهد .

مدير کل مشارکت اجتماعي ناجا اظهار داشت :در سازو کار اول، پليس در چارچوب قانون و ضوابط و مقررات از پيش تعريف شده اقدام مي کند اما در سازو کار دوم پليس مي کوشد تا با بهره جستن از روش هاي اقناعي ،روشنگرانه ،آموزشي و… شهروندان را ترغيب به عمل در چار چوب قانون و ارزش هاي ديني و فرهنگي جامعه کند .

سرهنگ خسروي گفت :از سال ۹۲ معاونت اجتماعي ناجا به منظور مسئول سازي در اين حوزه با توجه به دغدغه هاي مقام معظم رهبري(مدظله العالي)، مردم و مسئولان نظام “دبير خانه عفاف و حجاب ” را راه اندازي کرد که به حول و قوه الهي اين دبير خانه اقدامات بسيار ارزنده اي در حوزه ايجابي عفاف و حجاب انجام داده است که در آخرين ارزيابي ستاد صيانت وزارت کشور توانسته است نمره (۷۶ از ۱۰۰ ) را کسب کند .

وي ادامه داد : زنان ايران، زنان عفيف و محجبه اي هستند و همواره در طول تاريخ چه قبل و بعد از اسلام، حجاب يکي از شاخصه هاي زنان اين مرز وبوم بوده است .

سرهنگ خسروي اقدامات دبير خانه عفاف و حجاب را تعامل سازنده و مفيد با ساير دستگاه هاي متولي فرهنگ در کشور ، مراکز علمي ،اقشار اجتماعي و تشکل هاي مدني مرتبط با اين حوزه برشمرد و اظهار داشت : برنامه ريزي براي ارتقاء آموزش همگاني مردم ، انجام مشاوره ها براي گروه هاي سني مختلف در سطح مدارس ،پارک ها و ديگر اماکن ، تهيه کتب ،مقالات علمي و برگزاري نشست هاي علمي ، همايش ها و جشنواره هاي مختلف و مشارکت در برگزاري آنها با ديگر سازمان ها از ديگر اقدامات دبيرخانه حجاب و عفاف است.

 

منبع:پایگاه خبری نیروی انتظامی

مطالب اخیر :

ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) آیت‌الله اراکی: بی‌حجابی مثل توهین به پرچم است اولین گردهمایی مناسبتی فعالان حوزه عفاف و حجاب با نگاه ویژه به پرستاران توسعه فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند عزم ملی است رکود حجاب؛ نادیده گرفتن فرهنگ غنی اسلامی است فراخوان سومین کنگره ملی شعر عفاف و حجاب منتشر شد جلسه کمیته خواهران بسیج جامعه پزشکی دزفول با رویکرد حجاب و عفاف در دانشگاه علوم پزشکی برخی نهادها در اجرای قوانین حجاب و عفاف، نمره قابل قبولی ندارند