حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

امام‌جمعه پلدختر مطرح کرد: تربیت فرزندان صالح با به‌کارگیری آموزه‌های دینی

 امام‌جمعه پلدختر مطرح کرد: تربیت فرزندان صالح با به‌کارگیری آموزه‌های دینی

امام‌جمعه پلدختر مطرح کرد: تربیت فرزندان صالح با به‌کارگیری آموزه‌های دینی

:
امام‌جمعه پلدختر گفت: چنانچه در خانواده‌ای آموزه‌های دینی حکم‌فرما باشد و بر اساس دستورات دین عمل و حلال و حرام را رعایت شود، فرزندان صالح تربیت می‌شوند.

به گزارش باحجاب، حجت الاسلام محمد سوری روز جمعه در همایش شیرخوارگان حسینی (ع) در سالن امام علی (ع) شهر پلدختر به سبک زندگی دینی اشاره کرد و اظهار داشت: عواملی در سایه آموزه های دینی موجب استحکام خانواده و اقتدار جامعه و تربیت صحیح فرزندان می شود که باید در خانواده به کار گرفته و رعایت شوند.

وی افزود: حجاب و پاکدامنی زن و شوهر، از خود گذشتگی آنها، کاستن توقعات بیجا از همدیگر، پوشاندن عیوب طرفین از عوامل استحکام خانواده است.

امام جمعه پلدختر گفت: بی حجابی و به وجود آوردن زمینه گناه، امنیت و آرامش را در خانواده به خطر می اندازد و گذشتن زن و شوهر و اعضای خانواده از خطای همدیگر و عفو وبخشش موجب عزتمندی افراد می شود.

وی افزود: توقعات بیجا زوجین از همدیگر موجب تزلزل کانون گرم خانواده می شود و هر زنی که برای شوهر خود دلسوزی نکند و او را به کارهایی که خارج از توانش است وادار کند هیچ عمل نیکی از او پذیرفته نیست.

حجت الاسلام سوری تصریح کرد: توقعات باید کم و بر اساس توان خانواده باشد زیرا چشم و هم چشمی و توقع بیجا از سفارشات دین اسلام نیست.

وی با تاکید بر رعایت حرمت اعضای خانواده گفت: زوجین باید عیوب همدیگر را بپوشانند و اسرار خود را حفظ کنند و با تکریم متقابل راز دار یکدیگر باشند.

امام جمعه پلدختر گفت: چنانچه در خانواده ای آموزه های دینی حکمفرما باشد و براساس دستورات دین عمل و حلال و حرام را رعایت شود، فرزندان صالح مانند شهید حججی را  تربیت و تحویل جامعه می دهند.

وی افزود: فرهنگ مخرب غرب علاوه بر آن که سعادت را برای انسان به ارمغان نمی آورد بلکه موجب بی بندوباری می شود که سعادت اصلی بشر در به کار گیری فرهنگ ناب اسلامی و رعایت آموزه های دینی است.

حجت الاسلام سوری ادامه داد: هر اندازه خانواده ای آموزه های دینی را رعایت نکند فرزندان آن خانواده به همان اندازه از دین فاصله گرفته و تربیت ناصحیح و غیر اسلامی آنها را خدای ناکرده به سمت و سوی نامناسبی سوق می دهد.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت: علی اصغر(ع)، این کودک ۶ ماهه آخرین کسی بود که در روز عاشورا از حضرت امام حسین (ع) دفاع کرد در حالی که حتی نمی توانست از خود دفاع کند و از طریق ظالم ترین انسان ها داغ این کودک ۶ ماهه به دل حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گذاشته شد.

 

منبع: مهر

 

مطالب اخیر :

ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) آیت‌الله اراکی: بی‌حجابی مثل توهین به پرچم است اولین گردهمایی مناسبتی فعالان حوزه عفاف و حجاب با نگاه ویژه به پرستاران توسعه فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند عزم ملی است رکود حجاب؛ نادیده گرفتن فرهنگ غنی اسلامی است فراخوان سومین کنگره ملی شعر عفاف و حجاب منتشر شد جلسه کمیته خواهران بسیج جامعه پزشکی دزفول با رویکرد حجاب و عفاف در دانشگاه علوم پزشکی برخی نهادها در اجرای قوانین حجاب و عفاف، نمره قابل قبولی ندارند