حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

امام‌جمعه پلدختر مطرح کرد: تربیت فرزندان صالح با به‌کارگیری آموزه‌های دینی

 امام‌جمعه پلدختر مطرح کرد: تربیت فرزندان صالح با به‌کارگیری آموزه‌های دینی

امام‌جمعه پلدختر مطرح کرد: تربیت فرزندان صالح با به‌کارگیری آموزه‌های دینی

:
امام‌جمعه پلدختر گفت: چنانچه در خانواده‌ای آموزه‌های دینی حکم‌فرما باشد و بر اساس دستورات دین عمل و حلال و حرام را رعایت شود، فرزندان صالح تربیت می‌شوند.

به گزارش باحجاب، حجت الاسلام محمد سوری روز جمعه در همایش شیرخوارگان حسینی (ع) در سالن امام علی (ع) شهر پلدختر به سبک زندگی دینی اشاره کرد و اظهار داشت: عواملی در سایه آموزه های دینی موجب استحکام خانواده و اقتدار جامعه و تربیت صحیح فرزندان می شود که باید در خانواده به کار گرفته و رعایت شوند.

وی افزود: حجاب و پاکدامنی زن و شوهر، از خود گذشتگی آنها، کاستن توقعات بیجا از همدیگر، پوشاندن عیوب طرفین از عوامل استحکام خانواده است.

امام جمعه پلدختر گفت: بی حجابی و به وجود آوردن زمینه گناه، امنیت و آرامش را در خانواده به خطر می اندازد و گذشتن زن و شوهر و اعضای خانواده از خطای همدیگر و عفو وبخشش موجب عزتمندی افراد می شود.

وی افزود: توقعات بیجا زوجین از همدیگر موجب تزلزل کانون گرم خانواده می شود و هر زنی که برای شوهر خود دلسوزی نکند و او را به کارهایی که خارج از توانش است وادار کند هیچ عمل نیکی از او پذیرفته نیست.

حجت الاسلام سوری تصریح کرد: توقعات باید کم و بر اساس توان خانواده باشد زیرا چشم و هم چشمی و توقع بیجا از سفارشات دین اسلام نیست.

وی با تاکید بر رعایت حرمت اعضای خانواده گفت: زوجین باید عیوب همدیگر را بپوشانند و اسرار خود را حفظ کنند و با تکریم متقابل راز دار یکدیگر باشند.

امام جمعه پلدختر گفت: چنانچه در خانواده ای آموزه های دینی حکمفرما باشد و براساس دستورات دین عمل و حلال و حرام را رعایت شود، فرزندان صالح مانند شهید حججی را  تربیت و تحویل جامعه می دهند.

وی افزود: فرهنگ مخرب غرب علاوه بر آن که سعادت را برای انسان به ارمغان نمی آورد بلکه موجب بی بندوباری می شود که سعادت اصلی بشر در به کار گیری فرهنگ ناب اسلامی و رعایت آموزه های دینی است.

حجت الاسلام سوری ادامه داد: هر اندازه خانواده ای آموزه های دینی را رعایت نکند فرزندان آن خانواده به همان اندازه از دین فاصله گرفته و تربیت ناصحیح و غیر اسلامی آنها را خدای ناکرده به سمت و سوی نامناسبی سوق می دهد.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت: علی اصغر(ع)، این کودک ۶ ماهه آخرین کسی بود که در روز عاشورا از حضرت امام حسین (ع) دفاع کرد در حالی که حتی نمی توانست از خود دفاع کند و از طریق ظالم ترین انسان ها داغ این کودک ۶ ماهه به دل حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گذاشته شد.

 

منبع: مهر

 

مطالب اخیر :

برخی نهادها در اجرای قوانین حجاب و عفاف، نمره قابل قبولی ندارند حوزه های علمیه کانون اصلی احیای حجاب و عفاف در جامعه اند / هدف هجمه جریان های معاند نظام، اشاعه بدحجابی و بی عفتی است دوره ی کوتاه مدت توانمند سازی علاقمندان به فعالیت در عرصه ی حجاب امروز بحث حجاب در غربت قرار دارد برگزاری ۶۰۰ گفتمان دینی در مدارس و دانشگاه های بروجرد همایش حجاب من حیای من از ۲۵ تا ۲۷ مهرماه در شهر ارومیه برگزار می‌شود آیت الله العظمی سبحانی : رسانه ها مروج عفاف و حجاب باشند/نیروی انتظامی در چارچوب قانون با معضل بدحجابی مبارزه کند گرامیداشت فعالان حجاب و عفاف در دانشگاه علمی کاربردی فرمانده انتظامی گلستان: ۱۰۰ برنامه به مناسبت هفته ناجا در گلستان اجرا می شود لزوم اهتمام سازمان ها در زمينه فضا سازي محيطي عفاف و حجاب