حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: عمل به سند عفاف و حجاب شرایط و منش جامعه را بهبود می‌بخشد

 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: عمل به سند عفاف و حجاب شرایط و منش جامعه را بهبود می‌بخشد

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: عمل به سند عفاف و حجاب شرایط و منش جامعه را بهبود می‌بخشد

:
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: عمل کردن به سند عفاف و حجاب شرایط و منش جامعه را بهبود می‌بخشد؛ دنیای رسانه‌ای غرب مسیری را برای ما طراحی می‌کند که نتیجه آن، ناامنی است.

به گزارش حجاب یار، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید‌مهدی خاموشی‌ در گردهمایی بزرگ طلایه‌داران تبلیغ استان تهران ویژه مبلغات که امروز برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های مبلغ خوب اظهار داشت: مهم‌ترین ویژگی یک مبلغ خوب تقواست، چرا که تأثیرگذاری چنین مبلغی بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر شما مبلغ موثری باشید باید، رفتارتان موثر باشد که این مسئله نیز برگرفته از منش تقوا و پرهیز از محرمات و پرهیز از مکروهات است، ضمن اینکه رعایت ضوابط سخنوری و تحقیق در مورد موضوعی که اطلاع از آن ندارید باید مدنظر قرار گیرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه اگر فردی سخن خدایی بگوید بیشتر بر مردم تأثیر می‌گذارد تصریح کرد: فرد خودساخته و کسی که زبان او به سمت نشر معارف، مسائل اهل بیت، بیان حقایق و کجی‌های دشمنان و راستی‌های اهل حق باشد، زبان صحیحی است.

خاموشی با اشاره به دومین ویژگی مبلغ خوب تحت عنوان عالمیت گفت: مخاطبین امروز شما نسبت به دهه‌های گذشته متفاوت هستند، چراکه دایر اطلاعات تولید شده در دنیا بسیار افزایش یافته و از این رو می‌طلبد که با مقتضای زمان پیش بروید و از سطحی‌نگری در موضوعات پرهیز کنید.

وی افزود: از سطحی تبلغی کردن دست بردارید، اینکه مردم از شور خوششان می‌آید، درست است اما نباید از کیفیت سخن و نکات تبلیغی دور شد؛ داستان‌های واقعی در مجالس نقل شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت روانشناسی مخاطبان تأکید کرد: مسائل روانشناسی را مدنظر قرار دهید، اینکه سخنرانی شما تا چه اندازه می‌تواند بر مخاطب تأثیرگذار باشد؛ بنابراین باید اصول خطابه و منبر را در قالب مسائل تکنیکی یاد بگیرید.

خاموشی به روز بودن را از دیگر ویژگی‌های مبلغ خوب دانست و عنوان کرد: مبلغ خوب باید از مسائل و امور مختلف روز آگاه باشد، یعنی در خط سری حرکت کنید که ولی مطلقه فقیه آن را تعیین می‌کند، چراکه تنها ایشان هستند که مسائل مختلف را به درستی تشخیص می‌دهند و اینکه امروز جوانان ما برای دفاع از حریم دین به خارج از مرزهالی کشور می‌روند بنا به تشخیص مقام معظم رهبری بوده است.

وی با اشاره به لزوم مدیریت صحنه اجتماعی اظهار داشت: مهم‌ترین مسئله در زمینه مدیریت صحنه اجتماعی، حرکت در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد است؛ دغدغه ما این است که افراد معتاد دارای خانواده هستند یعنی به ازای هر فرد معتاد دست کم 5 نفر دیگر از اعضای خانواده نیز درگیر خواهند شد، بنابراین باید نسبت به این موضوعات حساس بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی طلاق را یکی دیگر از آسیب اجتماعی مهم دانست و گفت: توصیه ما صبوری زن و مرد نسبت به یکدیگر است، صرف اینکه که در مراسم و مجالس مذهبی از عاشورا و کربلا گفته می‌شود کافی نیست؛ بلکه هدف درس گرفتن از این واقع است.

خاموشی در مورد لزوم اجرای سند عفاف و حجاب تأکید کرد: عمل کردن به سند عفاف و حجاب شرایط و منش جامعه را بهبود می‌بخشد؛ دنیای رسانه‌ای غرب مسیری را برای ما طراحی می‌کند که نتیجه آن، ناامنی است، از این رو باید بانوان را نسبت به مسئله عفاف و حجاب حساس کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های مبلغ خوب، آشنا بودن نسبت به جهان معاصر است، شناسایی جهان به انسان قدرت می‌دهد و ضریب نفوذ آن را بالا می‌برد، باید بدانیم جهان اسلام دارای چه فرصت‌ها و تهدیداتی است، اینکه چرا قدرت‌های جاسوسی دنیا جریان تکفیری را ایجاد کردند؛ باید به این سوالات پاسخ داده شود.

منبع: تسنیم

مطالب اخیر :

خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند تقدیر امام جمعه کرمانشاه از خانم‌گل محجبه فوتسال آسیا مجری خوش حجاب تلویزیون درکنار دو دخترش +عکس نهاد اسلامی در مالزی خواستار احترام به «حق حجاب زنان» در محل کار شد حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه بحث برانگیز شد بازگشت به عفاف و پوشش، آخرین دستاورد فمینیسم همایش کتاب سال بانوان ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)