حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

فرمانده ناجا با انتقاد از کم‌کاری دستگاه‌های مسئول: در حوزه عفاف و حجاب کوتاه نمی‌آییم

فرمانده ناجا با انتقاد از کم‌کاری دستگاه‌های مسئول: در حوزه عفاف و حجاب کوتاه نمی‌آییم

فرمانده ناجا با انتقاد از کم‌کاری دستگاه‌های مسئول: در حوزه عفاف و حجاب کوتاه نمی‌آییم

:
فرمانده نیروی انتظامی با انتقاد از دستگاه‌های مسئول در حوزه عفاف و حجاب گفت: درحالیکه پلیس باید در ایستگاه آخر باشد اما به دلیل انجام ندادن وظیفه قانونی دستگاه‌های مسئول، امروز هم در ایستگاه اول، هم وسط و هم آخر هستیم.

به گزارش حجاب یار، سردار حسین اشتری در اختتامیه جشنواره چادرهای آسمانی با تأکید بر اهمیت حوزه عفاف و حجاب اظهار کرد: نیروی انتظامی براساس مطالبات مردم، متدینین، مراجع و علما و با توجه به وظیفه خود در پاسداری از ارزشهای انقلاب اسلامی، وظیفه دارد با هرگونه ناهنجاری و اقداماتی که می‌تواند به جامعه آسیب بزند و ما را از مسیر ارزشهای خود خارج کند، مقابله کرده و در برابر آن ایستادگی کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اقدامات اثربخش در حوزه عفاف و حجاب در سنوات قبل گفت: به جرأت و با آمار و استدلال می گویم تمام اقدامات پلیس در این حوزه هم بر اساس قانون بوده و هم مبتنی بر وظایف شرعی و ذاتی آن که خوشبختانه اثرات خودش را نیز داشته ولی قطعا تا نقطه ایده‌آل و مطلوب فاصله داریم.

فرمانده نیروی انتظامی  با تأکید براینکه در کنار اقدامات سلبی پلیس اقدامات ایجابی را نیز دارد، افزود: ما معتقدیم پیشگیری اجتماعی و فرهنگ سازی، آگاه سازی مخاطبان و استفاده از تمام ظرفیت‌ها می‌تواند کاری کند که کمترین امر و نهی را در این حوزه داشته باشیم.

اشتری با ابراز امیدواری نسبت به همکاری نخبگان و مسئولین دستگاه های مختلف در این امر گفت: ما معتقدیم غالب زنان و مردان جامعه اسلامی ما عفت لازم را دارند؛ البته ممکن است با معدود افرادی که به هنجارها توجه نداشته باشند برخورد کنیم ولی درصد بالایی از این افراد نیز به موضوع عفت معتقدند و این نشان می‌دهد که فطرت مردم ما فطرت درستی است.

وی تأکید بر اهمیت کنترل فضای مجازی برای پیشگیری از آسیب‌های این حوزه گفت: ما با هجمه عظیمی مواجه هستیم که باورها و اعتقادات ما را هدف گرفته است که متأسفانه در برخی موارد اثرات خود را داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: متأسفانه رصد جامعه نشان می‌دهد که اگر فضای مجازی را مدیریت نکنیم این فضا می‌تواند تهدید بزرگی برای جامعه باشد.

اشتری در ادامه سخنان خود با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص عفاف و حجاب گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی ۳۰۰ مصوبه در خصوص عفاف و حجاب به ۲۶ دستگاه ابلاغ کرد که از این میان ۲۰ مصوبه به نیروی انتظامی بود ولی این سوال وجود دارد که آیا همه دستگاه‌های ذی ربط به وظیفه خودشان در این بخش عمل کرده‌اند؟!

وی تصریح کرد: در حالی که نیروی انتظامی باید ایستگاه آخر در حوزه عفاف و حجاب باشد ما شاهدیم که در سایه عدم انجام وظایف دستگاه های مسئول، نیروی انتظامی هم ایستگاه اول است و هم وسط و هم آخر. چرا که دیگران وظایف خود را انجام نداده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: برخی می‌گویند شما به این موضوعات چکار دارید که در پاسخ به این افراد باید بگوییم این مسئله وظیفه ذاتی و قانونی ماست که به ما ابلاغ شده و مگر می‌توانیم آن را نادیده بگیریم ؟!این درحالی است که وظایف دینی و شرعی ما امر می‌کند که تمام افراد جامعه نسبت به این موضوعات حساس باشند.

اشتری خاطرنشان کرد: به جرأت می‌گویم که علی رغم تمام تلاشها در این حوزه در خیلی از موارد نتوانسته‌ایم همه خواسته‌هایی که قانون از ما داشته را انجام دهیم و مواردی بر زمین مانده که علتش نیز عدم همکاری دستگاه‌های مسئول در این حوزه‌ها بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تأثیر عفاف و حجاب در کاهش آسیب های اجتماعی گفت: به جرأت می‌گویم کسانی که در جامعه با عفت زندگی می‌کنند مصون‌تر هستند و کسانی که عزیزترند کمتر در معرض خطر قرار دارند و این درحالی است که افرادی که خودشان را ارائه می‌دهند خطر بیشتری متوجه آنهاست.

فرمانده نیروی انتظامی با انتقاد از عملکرد برخی از اصناف و بخصوص صنف مرتبط با پوشاک و البسه جوانان گفت: اصناف ما قشر ضعیفی هستند ولی متأسفانه بعضا می‌بینیم خانمی که بخواهد لباس مناسب برای خود تهیه کند کمتر موفق می‌شود لذا لازم است اصناف در این حوزه همکاری بیشتری در این حوزه داشته باشند.

اشتری در پایان گفت: نیروی انتظامی قطعا با برنامه، عقلانیت، تجربه و دانش و اختیارات خود با قوت در حوزه عفاف و حجاب به وظایف خود عمل خواهد کرد و حتما در این زمینه کوتاه نمی‌آییم تا شرمنده شهدا نباشیم.

 

منبع: تسنیم

مطالب اخیر :

خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند تقدیر امام جمعه کرمانشاه از خانم‌گل محجبه فوتسال آسیا مجری خوش حجاب تلویزیون درکنار دو دخترش +عکس نهاد اسلامی در مالزی خواستار احترام به «حق حجاب زنان» در محل کار شد حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه بحث برانگیز شد بازگشت به عفاف و پوشش، آخرین دستاورد فمینیسم همایش کتاب سال بانوان ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)