حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی: تلاش ما ایجاد نظم و انضباط در اماکن متبرکه است

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی: تلاش ما ایجاد نظم و انضباط در اماکن متبرکه است

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی: تلاش ما ایجاد نظم و انضباط در اماکن متبرکه است

:
حفظ حرمت حرم و بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) وظیفه خادمان این بارگاه نورانی است

به گزارش حجاب یار و به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی ، سیدخلیل منبتی در جلسه سرکشیکهای خدمه حرم مطهر رضوی گفت: برای تسهیل هر چه بیشتر تردد زائران در رواق‌ها و صحنهای حرم مطهر رضوی از طرحهای خلاقانه استقبال خواهیم کرد.

وی افزود : مدیریت صحیح و دقیق خدام و خدمه و جایگذاری مناسب آنان تاثیر مستقیم بر عملکرد خواهد گذاشت، به همین دلیل در پستهایی که انرژی بیشتری برای راهنمایی زائر نیاز دارد، از نیروهای جوان‌تر استفاده خواهد شد، همچنین این پستها باید کوتاهتر باشد و زودتر تعویض شود.

منبتی با بیان این مطلب که حجم تردد در اطراف مضجع شریف امام علی بن موسی الرضا(ع) بسیار بالاست، تاکید کرد: کنترل دقیقه به دقیقه مسیر تردد زائران در اطراف مضجع شریف حضرت ثامن الحجج(ع) امری اجتنابناپذیر است که در صورت بیتوجهی به این مسئله مشکلات بسیاری برای زائران پیش خواهد آمد.

وی با اشاره به افزایش روز به روز حضور زائران در حرم مطهر حضرت رضا(ع) افزود: با وجود تغییر اقلیم و نزدیک شدن فصل سرما، استفاده از ظرفیت صحنها را به تدریج از دست خواهیم داد و باید علاوه بر افزایش رواقهای سرپوشیده بتوانیم جمعیت را در همین رواقها کنترل کنیم.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با ابراز تاسف از وضعیت حجاب در جامعه تاکید کرد: حفظ حرمت حرم و بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) وظیفه خادمان این بارگاه نورانی است و به همین دلیل خدام و خدمه موظف اند با حفظ شان و منزلت هر زائر در خصوص رعایت حجاب ظاهری به افرادی که به این نکات توجه کمتری دارند، تذکر دهند.

وی در ادامه با اشاره به استقرار یگان امنیت در حرم مطهر رضوی تصریح کرد: با هدف آمادگی همیشگی و ایجاد امنیت پایدار در حرم مطهر رضوی همکاری و تعامل بسیار خوبی میان خادمان حرم مطهر رضوی با یگان امنیت به وجود آمده است.

منبع: مهر

مطالب اخیر :

خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند تقدیر امام جمعه کرمانشاه از خانم‌گل محجبه فوتسال آسیا مجری خوش حجاب تلویزیون درکنار دو دخترش +عکس نهاد اسلامی در مالزی خواستار احترام به «حق حجاب زنان» در محل کار شد حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه بحث برانگیز شد بازگشت به عفاف و پوشش، آخرین دستاورد فمینیسم همایش کتاب سال بانوان ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)