حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

برگزاری دوره تخصصی حجاب و عفاف در قم

برگزاری دوره تخصصی حجاب و عفاف در قم

برگزاری دوره تخصصی حجاب و عفاف در قم

:
به همت موسسه قرآنی نسیم ثقلین دوره تخصصی حجاب و عفاف با حضور بانوان قرآنی در قم برگزار می‎شود.
به گزارش حجاب یار،مرتضی ابراهیمی از قم، گفت: دوره تخصصی حجاب و عفاف با رویکرد علمی، دینی و تاریخی نسبت به موضوع به همت موسسه نسیم ثقلین برگزار می‎شود.
وی افزود: جامعه هدف این دوره آموزشی را فرهنگیان ، فرماندهان و حلقه داران بسیج ، مبلغات ، کارمندان ادارات دولتی و غیر دولتی و دیگر اقشار جامعه تشکیل می‏‌دهند.
مدیر موسسه نسیم ثنلین گفت: به دلیل اینکه سلسله مباحث این کارگاه، بیان استدلال‌های عقلی در موضوع مد نظر بوده و همچنین پرسش و پاسخ و پاسخگویی به شبهات مربوط به موضوع است لذا با توجه به فرمایش قرآن کریم «قل هاتوا برهانکم ان کنتم صادقین» با بیان برهان‏های عقلی، مخاطب بد حجاب را به تفکر نسبت به این موضوع وا داشته و او را بر سر دو راهی قرار میدهد و دیدگاه او را نسبت به حجاب تغییر می‌دهد.
وی تصریح کرد: همچنین این مباحث برای مخاطبان محجبه هم جدای از اینکه ثبات قدم در این راه را همراه دارد، به آنها کمک می‏‌کند تا با افراد بد حجاب بهتر ارتباط گرفته و آنها را به نحو احسن ارشاد کنند.
وی یادآورشد: جلسات این دوره شامل بررسی تاریخی میزان توجه و ارزش گذاری جامعه در ادوار (قبل و بعد از اسلام) مختلف نسبت به زن؛ بیان تاریخچه حجاب با نشان دادن تصاویر مربوط به حجاب زنان در کشورها مختلف قبل و بعد از میلاد مسیح ، بررسی دلایل برهنگی و آزادی جنسی در غرب و پیامدهای آن و بررسی علل بد حجابی در ایران، حجاب از منظر اسلام، بیان آیات مربوط به حجاب وتفسیر آیات مربوطه، سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، تبیین وتشریح پیام‏‌های کربلا در موضوع اهمیت حجاب و…. است.
ابراهیمی در پایان گفت: جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۴ با شماره ۳۷۸۳۴۳۹۷-۰۲۵ تماس حاصل کنند.
 
منبع:ایکنا

مطالب اخیر :

خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند تقدیر امام جمعه کرمانشاه از خانم‌گل محجبه فوتسال آسیا مجری خوش حجاب تلویزیون درکنار دو دخترش +عکس نهاد اسلامی در مالزی خواستار احترام به «حق حجاب زنان» در محل کار شد حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه بحث برانگیز شد بازگشت به عفاف و پوشش، آخرین دستاورد فمینیسم همایش کتاب سال بانوان ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)