حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

استاد انصاریان در جمع مردم همدان: بی حجابی مخالفت با خدا و قرآن است

استاد انصاریان در جمع مردم همدان: بی حجابی مخالفت با خدا و قرآن است

استاد انصاریان در جمع مردم همدان: بی حجابی مخالفت با خدا و قرآن است

:
مفسر قرآن و نهج البلاغه تصریح کرد: کنار گذاشتن حجاب در مرحله نخست به معنای مخالفت با خداوند متعال و قرآن است و در مرحله بعدی بدین معنا است که آن فرد با بدحجابی و بی حجابی با کار تمامی اولیا و اوصیا الهی و زنان پاکدامن بهشتی همچون حضرت زهرای مرضیه(س) مخالف است.

به گزارش حجاب یار،حوزه در همدان، حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ حسین انصاریان، شب گذشته در مسجد مهدیه شهر همدان گفت: اعضا و جوارح بدن همه مطیع دل انسان هستند، اگر دل آدمی سالم باشد اعضا و جوارح او داری اعمالی سالم است.

وی تصریح کرد: اگر از کسی علت کار و عمل خیرش را بپرسیم در پاسخ می گوید که با رغبت باطنی و خواست دل این فعالیت را انجام دادم و همچنین از فردی که گناه می کند بپرسیم چرا گناه می کنی می گوید دلم می خواهد.

استاد انصاریان با اشاره به آیات ۲۷ و ۲۸ سوره تکویر «إِنْ هُوَ إِلاَّ ذِکْرٌ لِلْعالَمینَ  /این(قرآن) چیزی جز تذکّری برای جهانیان نیست» و «لِمَنْ شاءَ مِنْکُمْ أَنْ یَسْتَقیمَ/ برای کسی از شما که بخواهد راه مستقیم در پیش گیرد!» گفت: قرآن برای همه جهانیان است، در حالتی که که کسی بخواهد در راه امن الهی قدم بگذارد.

این مفسر قرآن و نهج البلاغه در ادامه افزود: دلی که به واسطه ظلمات تاریک شود نمی تواند دنبال قرآن کریم که ارشاد الهی است برود، چون دل و قلب او دیگر رغبتی برای این کار ندارد و به دنبال هدایت نیست.

وی با اشاره به ضرورت توجه به مسئله حجاب در جامعه اظهار داشت: در باره حجاب ۱۴ آیه قطعی در قرآن کریم داریم و البته عده ای از محققان برای حجاب ۲۵ آیه ذکر کرده اند، حال با این تاکید چرا عده ای از بانوان هنوز بی حجاب در جامعه حاضر می شوند.

استاد انصاریان ادامه داد: از کسانی که با بد حجابی و بی حجابی در جامعه حاضر می شوند بپریسیم که چرا این گونه عمل می کنید در پاسخ می گویند من حجاب را دوست ندارم و به دلیل اینکه دل آنها مریض شده است دیگر رغبتی به این واجب الهی ندارند.

وی در پایان گفت: کنار گذاشتن حجاب در مرحله نخست به معنای مخالفت با خداوند متعال و قرآن است و در مرحله بعدی بدین معنا است که آن فرد با بدحجابی و بی حجابی با کار تمامی اولیا و اوصیا الهی و زنان پاکدامن بهشتی همچون حضرت زهرای مرضیه(س) مخالف است.

منبع: خبرگزاری حوزه

مطالب اخیر :

خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند تقدیر امام جمعه کرمانشاه از خانم‌گل محجبه فوتسال آسیا مجری خوش حجاب تلویزیون درکنار دو دخترش +عکس نهاد اسلامی در مالزی خواستار احترام به «حق حجاب زنان» در محل کار شد حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه بحث برانگیز شد بازگشت به عفاف و پوشش، آخرین دستاورد فمینیسم همایش کتاب سال بانوان ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)