حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

پوشش، معرف شخصیت و عفت زن مؤمن است

پوشش، معرف شخصیت و عفت زن مؤمن است

پوشش، معرف شخصیت و عفت زن مؤمن است

:
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز، اظهار کرد: پوشش، معرف شخصیت و عفت زن مؤمن است و موجب می‌شود که افراد لاابالی جرأت نکنند به او جسارت کرده و به دید شهوت و هوسرانی به او بنگرند.

به گزارش حجاب یار،حجت‌الاسلام احمد حمیدی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز از آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: پوشش، معرف شخصیت و عفت زن مؤمن است و موجب می‌شود که افراد لاابالی جرأت نکنند به او جسارت کرده و به دید شهوت و هوسرانی به او بنگرند.
وی افزود: برای ایجاد فرهنگ حجاب و پوشش مناسب در جامعه، باید ابتدا پایه‌های اعتقادی و بینش افراد را نسبت به این موضوع، محکم کنیم و این، یعنی نهادینه سازی باورهای درست و فرهنگ سازی دقیق. بنابراین، تهدید و اجبار، هیچ گاه به عنوان اولین راهکار، اثر بخش نخواهد بود.
وی با استناد به آیه ۵ سوره نساء خاطرنشان کرد: در این آیه می‌خوانیم: صورتی که کسی غنی و ثروتمند باشد، زیبنده است طلب عفت کند، مناعت طبع داشته باشد و هرگز به عنوان حق الزحمه‌، از اموال یتیمان چیزی برندارد.
حجت‌الاسلام حمیدی با اشاره به فرموده پیامبراکرم(ص) ادامه داد: حضرت محمد(ص) می‌فرمایند: آن هنگام که پوشش، سر زنی باشد، ارزش آن از دنیا و آنچه در آن است، بیشتر است.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز یادآور شد: در دین مبین اسلام با طرح و تأکید حجاب به تمام جوانب شخصیت زن و مرد در اجتماع توجه کرده است و با توجه به آن حجاب را به صورتی متعادل و متناسب مطرح نموده است تا جامعه‌ای سالم و به دور از فساد داشته باشیم تا انسان‌ها بتوانند در کمال مصونیت و امنیت به کارکردها و نقش‌های خویش بپردازند و سیر کمال و سعادت را با پیروی از دستورات و مبانی دینی در جامعه بشری با لطافت معنوی و کمال حقیقی تجربه کنند.
وی از لزوم جهاد برای درست شدن بحث حجاب در جامعه گفت و افزود: برای درست شدن بحث عفاف و حجاب در جامعه جهاد می‌خواهد یعنی باید همه ارگان‌های جامعه باید جهاد کنند و با سالی یک روز به نام روز عفاف هم نمی شود کار کرد، بعنی یکسال سال عفاف و حجاب باشد و همه ارگان‌های کشور و شخصیت‌های کشور تشویق و ترویج فرهنگ عفاف را انجام بدهند.
حجت‌الاسلام حمیدی تاکید کرد: حجاب و پوشش زن، به منزله یک حاجب و مانع در مقابل افراد نامحرمی است که قصد نفوذ و تصرف در حریم ناموس دیگران را دارند.

منبع: ایکنا

مطالب اخیر :

خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند تقدیر امام جمعه کرمانشاه از خانم‌گل محجبه فوتسال آسیا مجری خوش حجاب تلویزیون درکنار دو دخترش +عکس نهاد اسلامی در مالزی خواستار احترام به «حق حجاب زنان» در محل کار شد حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه بحث برانگیز شد بازگشت به عفاف و پوشش، آخرین دستاورد فمینیسم همایش کتاب سال بانوان ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)