حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

فراخوان دومین جشنواره چادرهای آسمانی در رشته تصویرسازی

فراخوان دومین جشنواره چادرهای آسمانی در رشته تصویرسازی

فراخوان دومین جشنواره چادرهای آسمانی در رشته تصویرسازی

:
اداره کل آموزش همگانی معاونت اجتماعی نیروی‌ انتظامی، با هدف حمایت فرهنگی از توسعه‌ عفاف و حجاب از مسیر فعالیت‌های ایجابی، اقدام به برگزاری دومین جشنواره چادرهای آسمانی با شعار «پوشش و نجابت» در رشته تصویرسازی(پوستر و گرافیک) کرده است.

به گزارش حجاب یار، تولید آثار تصویری خلاقانه و الهام‌بخش با موضوع عفاف و حجاب، به‌منظور ارتقاء سطح کیفی آثار مرتبط با موضوع جشنواره و تجلیل از هنرمندان متعهد در رشته تصویرسازی، از دیگر اهداف این جشنواره است.

هیئت‌داوران و محورها

صدیقه شاهوردی شهرکی، مهدی محمدی(اهورا)، مسعود نجابتی؛ هیئت‌داوران این جشنواره را تشکیل می‌دهند. همچنین محورهای دومین جشنواره چادرهای آسمانی – پوشش و نجابت – شامل مواردی چون «پوشش و امنیت فردی و اجتماعی»، «پوشش و فطرت انسان»، «پوشش و نجابت در ادیان و اقوام مختلف»، «پوشش و حجاب درطول تاریخ»، «عفاف و حجاب در عرصه‌های اجتماعی»، «حجاب زن در نگاه مرد»، «پوشش و سلامت خانواده»، «پوشش و سلامت جامعه»، «نقش پوشش در سبک زندگی اسلامی»، «پوشش و ارزش»، «حقوق شهروندی و پوشش»، «عفاف و حجاب؛ تحکیم ارزش‌ها»، «عفاف و پوشش؛ حفظ کرامت و منزلت زن»، «عفاف و آرامش روانی» برگزار می‌شود.

تقویم، شرایط و مقررات

براساس گزارش‌های دریافتی مهلت ارسال آثار ازطریق سایت جشنواره تا پایان ۱۵تیر ۱۳۹۶ است. همچنین ارسال آثار برای جشنواره، پس از ثبت‌نام و فقط ازطریق سایت جشنواره امکانپذیر است. آثار شرکت‌کنندگانی که در سایت مذکور ثبت‌نام نکرده باشند، به مرحله بررسی و داوری نخواهد رسید. همچنین شرکت برای تمامی هنرمندان حرفه‌ای، دانشجو و علاقه‌مندان به هنر تصویرسازی در جشنواره چادرهای آسمانی فراهم است. گفتنی است دبیرخانه جشنواره درصورت نیاز، مجاز به بهره‌گیری از آثار ارسالی در اسناد تبلیغی و ارتباطی مسابقه و همچنین نمایشگاه با ذکر کامل نام صاحب اثر است.

ایده‌های نو

تمام حقوق معنوی بهره‌گیری از آثار برگزیده، به برگزارکننده تعلق خواهد داشت. هر شرکت‌کننده مجاز است با در نظر گرفتن مضامین جشنواره و مبتنی‌بر هر تکنیکی، حداکثر سه اثر به جشنواره ارسال کند. آثار باید با ایده‌های نو و به ‌دور از هرگونه کپی‌برداری، طراحی شوند. چنانچه نسبت به مالکیت معنوی آثار ارائه‌شده، هرنوع شکایتی ازسوی دیگران مطرح شود، درصورت اثبات عواقب حقوقی ناشی از آن متوجه اقدام‌کننده خواهد بود. دبیرخانه درصورت برخورد با چنین موقعیتی درمدت مسابقه، می‌تواند اثر ارائه‌شده را یکجانبه حذف کند. آثار باید در ابعاد ۷۱*۵۱، با بهره‌گیری از رزولوشن ۳۰۰DPI طراحی و تنظیم و با حجم کمتر از ۲۱مگابایت ارسال شوند. به‌ منظور حذف‌نشدن نام اثر از فایل ارسالی، عنوان فایل آثار ‌باید با حروف لاتین باشد. آثار برگزیده‌ توسط هیئت‌داوران، پس از اعلام نتایج و اهدای جوایز، می‌تواند در نمایشگاه مجازی سایت جشنواره چادرهای آسمانی، مراسم اختتامیه و…، به نمایش عمومی درآید.

جوایز نفرات برگزیده

جوایز دومین جشنواره چادرهای آسمانی شامل نفر اول لوح افتخار و مبلغ ۵۰میلیون ریال وجه نقد، نفر دوم لوح افتخار و مبلغ ۴۰میلیون ریال وجه نقد، نفر سوم لوح افتخار و مبلغ ۳۰میلیون ریال وجه نقد، نفر چهارم لوح افتخار و مبلغ ۲۰میلیون ریال وجه نقد، نفر پنجم لوح افتخار و مبلغ ۱۰میلیون ریال وجه نقد است.

در پایان گفتنی است که متقاضیان می‌توانند ازطریق سایت www.hejab.police.ir یا شماره تماس۶۳۹۸۳۹۹۲ – ۰۲۱ اطلاعات مورد نیاز را برای شرکت در جشنواره مذکور کسب کنند.

منبع: فانوس

.

مطالب اخیر :

خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند تقدیر امام جمعه کرمانشاه از خانم‌گل محجبه فوتسال آسیا مجری خوش حجاب تلویزیون درکنار دو دخترش +عکس نهاد اسلامی در مالزی خواستار احترام به «حق حجاب زنان» در محل کار شد حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه بحث برانگیز شد بازگشت به عفاف و پوشش، آخرین دستاورد فمینیسم همایش کتاب سال بانوان ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)