حجاب یار - پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

پایگاه تخصصی حمایت از همایش ها و برنامه های عفاف و حجاب کشور

بر روی مساله حجاب کار هنری و کار زیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مساله در ذهن جای گیرد

امام خامنه ای

1396-2-17 12:00:00
پرینت

حضور سالن عفاف و حجاب با ۱۴ غرفه در نمایشگاه کتاب

حضور سالن عفاف و حجاب با ۱۴ غرفه در نمایشگاه کتاب

حضور سالن عفاف و حجاب با ۱۴ غرفه در نمایشگاه کتاب

راسخون :
سالن عفاف و حجاب در نمایشگاه کتاب با ارائه‌ی انواع چادر و پوشش اسلامی و 14 غرفه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب مستقر شده است.

به نقل از ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، علی اصغر زیلایی نماینده‌ی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از زیرمجموعه‌های معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول غرفه‌ی حجاب و عفاف در نمایشگاه کتاب، شنبه (۱۶ اردیبهشت) گفت: این کارگروه آیین‌نامه‌ی اجرایی دارد و در اداره‌ی کل ارشاد همه‌ی استان‌ها مستقر شده است.

زیلایی افزود: با توجه به موارد مندرج و شرح وظایفی که به طور قانونی برای این کارگروه تعیین شده اهداف مختلفی برای آن در نظر گرفته شده که شامل ایجاد جریان هویت‌ساز برای فعالان و طراحان مد و لباس ایرانی ـ اسلامی، بالا بردن قدرت انتخاب مردم در لباس‌های ایرانی ـ اسلامی و ایجاد فعالیت و عرضه‌ی آخرین تکنیک‌ها و محصولات این حوزه می‌شود.

وی اقدامات فوق را از وظایف قانونی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور دانست و خاطرنشان کرد: عفاف و حجاب یکی از ارکان اصلی حوزه‌ی مد و لباس ایرانی ـ اسلامی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به حضور سالن عفاف و حجاب در نمایشگاه کتاب امسال گفت: این سالن یازدهمین نمایشگاه مستقل عفاف و حجاب به نام گوهر زیبایی بوده است که اکنون در حال ارائه‌ی محصولات مختلف به بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب است.

مسئول غرفه‌ی حجاب و عفاف نمایشگاه کتاب با اشاره به غرفه‌های موجود در نمایشگاه کتاب گفت: امسال ما با ۱۴ غرفه در نمایشگاه شرکت کردیم و انواع پارچه‌های چادری، چادرهای دوخته شده و انواع روسری در آنها عرضه می‌شود. این سالن هر روز تا پایان نمایشگاه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ آماده‌ی بازدید علاقه‌مندان است.

وی اظهار کرد: محل اصلی تبلور آخرین محصولات حوزه‌ی عفاف و حجاب، نمایشگاه بین‌المللی قرآن است که جایگاه ویژه‌ای برای این سالن در آن نمایشگاه در نظر گرفته می‌شود و در واقع خاستگاه سالن عفاف و حجاب، نمایشگاه قرآن محسوب می‌شود؛ به طوریکه تا قبل از این نمایشگاه به فعالان و طراحان این حوزه توجه ویژه‌ای نمی‌شد.

زیلایی در پایان با اشاره به حضور بین‌المللی حوزه‌ی مد و لباس ایرانی ـ اسلامی گفت: این حوزه با مشارکت بخش خصوصی و موسسات فرهنگی و هنری تخصصی عفاف و حجاب، و مد و لباس در نمایشگاه کشورهای ترکیه، روسیه و اسپانیا شرکت کرده است.

سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت در مجموعه‌ی نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه‌ی شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

مطالب اخیر :

خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند تقدیر امام جمعه کرمانشاه از خانم‌گل محجبه فوتسال آسیا مجری خوش حجاب تلویزیون درکنار دو دخترش +عکس نهاد اسلامی در مالزی خواستار احترام به «حق حجاب زنان» در محل کار شد حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه بحث برانگیز شد بازگشت به عفاف و پوشش، آخرین دستاورد فمینیسم همایش کتاب سال بانوان ششمین نشست «زن غربی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود نفرات برتر جشنواره حجاب معرفی می شوند کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)